Odstąpienie od umowy

Pouczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży

(informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy sprzedaży)

 

Prawo odstąpienia od umowy

Informujemy, że mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 30 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 30 dni od dnia:

  1. w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub 
  2. w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy lub w posiadanie ostatniej z rzeczy, jeżeli umowa dotyczyła przeniesienia własności wielu rzeczy dostarczanych osobno lub w posiadanie ostatniej partii lub części, jeżeli umowa dotyczyła przeniesienia własności rzeczy dostarczanych partiami lub w części.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować Modarium.pl Piotr Pocha z siedzibą w Drogomyślu, ul. Wiejska 41, 43-424 Drogomyśl, e-mail: modarium@modarium.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną).

Mogą Państwo skorzystać z poniższego wzoru odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy w trakcie dokonania zakupu, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy. 

Nie honorujemy zwrotów wysyłanych za pobraniem.

Koszt odesłania towaru do sklepu Modarium.pl leży po stronie klienta, chyba że wartość zakupionych towarów przekroczyła 99 zł. W takim przypadku koszt zwrotu pokrywa Modarium.pl (zwrotu należy dokonać za pośrednictwem Poczty Polskiej).

Opłata za wysyłkę(transport) towaru ze sklepu Modarium.pl do klienta, zwracana jest wyłącznie w przypadku odesłania do sklepu Modarium.pl

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

WZÓR FORMULARZA

 

Modarium.pl Piotr Pocha                                                                                                                 Miejscowość i data
ul. Wiejska 41
43-424 Drogomyśl

 

Formularz odstąpienia od umowy

 

Imię i nazwisko konsumenta:

Adres konsumenta:

Niniejszym informuję o odstąpieniu od umowy sprzedaży następującego produktu [nazwa produktu]:

 

Data zawarcia umowy [sprzedaży]

Podpis konsumenta [jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej]:

 

Wzór odstąpienia w formacie PDF: Kliknij tutaj

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel